fbpx

Vinyasa Yoga

The Class

View Timetable Button

Location: Mind and Body Studio

Trainers: Emmaline, Rachel

Awaiting Description

Fitness Level:

All Levels

Type:

Mind and Body

Results:

Tone

Schedule

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
06:00 - 07:00 Spinning06:15 - 07:00Bodyrocker Bootcamp06:15 - 07:003-1-5 Shred06:15 - 07:00Spinning06:15 - 07:00
Luan Le
07:00 - 08:00 Abs & Core07:00 - 07:30
Marian


Beginners Cardio07:30 - 08:00
08:00 - 09:00 Spartan Fit08:30 - 09:15

Meta Fit09:15 - 09:45
09:00 - 10:00 Aqua Tone09:30 - 10:15

Aqua Running09:30 - 10:15
Sandie


3-1-5 Shred09:30 - 10:15

Body Pump09:30 - 10:30

Aqua Running10:15 - 11:00

Spinning10:30 - 11:15
Luan Le


Zumba10:30 - 11:30

Beginners X-Force10:30 - 11:30

Pilates11:30 - 12:30
Bags, Pads, Abs09:30 - 10:15

3-1-5 Barre09:30 - 10:15
Christina


Circuits Young @ Heart09:30 - 10:30

Kettlercise10:15 - 11:15

Fit Mums10:30 - 11:15

Aqua Fit10:30 - 11:15

Body Balance10:30 - 11:30
X-FORCE Young @ Heart09:30 - 10:00
Sandie


Hydro Fit09:30 - 10:15

3-1-5 Shred09:30 - 10:15
Stella


Aero Tone09:30 - 10:30

Hydro Stretch10:30 - 11:00

Aqua Running10:30 - 11:15
Sandie


Dru Yoga10:30 - 11:30

Body Combat10:30 - 11:30
Luan Le


Pilates11:30 - 12:30
Bags, Pads, Abs09:30 - 10:15

Aqua Aerobics09:30 - 10:15

Body Pump09:30 - 10:30
Sarah


Kettlercise10:30 - 11:15

3-1-5 Barre10:30 - 11:15
Christina


Flow Yoga11:30 - 12:30

Beginners X-Force12:00 - 13:00
Spinning09:30 - 10:15

Body Balance10:30 - 11:30

Body Combat10:30 - 11:30
Luan Le


Pilates11:30 - 12:30

Body Pump11:45 - 12:30
Spinning09:45 - 10:30
10:00 - 11:00 Body Pump10:00 - 11:00

3-1-5 Shred10:30 - 11:15

Spinning11:00 - 11:45
11:00 - 12:00 Flow Yoga11:00 - 12:00
12:00 - 13:00
13:00 - 14:00 Fit Mums13:00 - 13:45
Sandie
14:00 - 15:00
15:00 - 16:00
16:00 - 17:00
17:00 - 18:00 Abs & Core17:15 - 17:45
Marian


Body Pump17:45 - 18:30

Beginners Cardio18:30 - 19:00

Spinning (Strength)18:30 - 19:15

Body Balance18:45 - 19:30

Body Combat18:45 - 19:30
Luan Le


Aqua Aerobics19:30 - 20:15

Beginners X-Force19:30 - 20:30

Pilates19:30 - 20:30

Box Circuits19:30 - 20:30
Abs & Core17:15 - 17:45
Marian


Bodyrocker Bootcamp17:45 - 18:30

Box Circuits18:00 - 19:00
Sam


Beginners X-Force18:30 - 19:30

Body Pump18:45 - 19:45

Yoga Stretch19:00 - 20:00

Aqua Aerobics19:30 - 20:15

Vinyasa Yoga20:00 - 21:00
Box HIIT17:30 - 18:00

3-1-5 Barre17:45 - 18:30
Marian


3-1-5 Shred18:00 - 18:45
Stella


Zumba18:00 - 19:00

Beginners X-Force18:00 - 19:00

Spinning18:15 - 19:00
Luan Le


Dynamic Yoga Flow18:45 - 19:45

Beginners Cardio19:00 - 19:30
Debbie


Body Combat19:00 - 20:00
Luan Le


Yoga Stretch19:30 - 20:30
Yin & Yang Yoga17:45 - 18:45
18:00 - 19:00 Beginners Cardio18:00 - 18:30

LBT18:00 - 19:00
Sarah


Vinyasa Yoga18:00 - 19:00

Spinning18:15 - 19:00
Luan Le
Spinning18:00 - 18:45

Body Balance18:30 - 19:30
19:00 - 20:00 Meta Fit19:00 - 19:30
Sarah


3-1-5 Barre19:00 - 19:45
20:00 - 21:00
Click on the class name to get additional info

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

Sunday

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY SATURDAY SUNDAY
06:00 - 07:00 Spinning06:15 - 07:00Bodyrocker Bootcamp06:15 - 07:003-1-5 Shred06:15 - 07:00Spinning06:15 - 07:00
Luan Le
07:00 - 08:00 Abs & Core07:00 - 07:30
Marian


Beginners Cardio07:30 - 08:00
08:00 - 09:00 Spartan Fit08:30 - 09:15

Meta Fit09:15 - 09:45
09:00 - 10:00 Aqua Tone09:30 - 10:15

Aqua Running09:30 - 10:15
Sandie


3-1-5 Shred09:30 - 10:15

Body Pump09:30 - 10:30

Aqua Running10:15 - 11:00

Spinning10:30 - 11:15
Luan Le


Zumba10:30 - 11:30

Beginners X-Force10:30 - 11:30

Pilates11:30 - 12:30
Bags, Pads, Abs09:30 - 10:15

3-1-5 Barre09:30 - 10:15
Christina


Circuits Young @ Heart09:30 - 10:30

Kettlercise10:15 - 11:15

Fit Mums10:30 - 11:15

Aqua Fit10:30 - 11:15

Body Balance10:30 - 11:30
X-FORCE Young @ Heart09:30 - 10:00
Sandie


Hydro Fit09:30 - 10:15

3-1-5 Shred09:30 - 10:15
Stella


Aero Tone09:30 - 10:30

Hydro Stretch10:30 - 11:00

Aqua Running10:30 - 11:15
Sandie


Dru Yoga10:30 - 11:30

Body Combat10:30 - 11:30
Luan Le


Pilates11:30 - 12:30
Bags, Pads, Abs09:30 - 10:15

Aqua Aerobics09:30 - 10:15

Body Pump09:30 - 10:30
Sarah


Kettlercise10:30 - 11:15

3-1-5 Barre10:30 - 11:15
Christina


Flow Yoga11:30 - 12:30

Beginners X-Force12:00 - 13:00
Spinning09:30 - 10:15

Body Balance10:30 - 11:30

Body Combat10:30 - 11:30
Luan Le


Pilates11:30 - 12:30

Body Pump11:45 - 12:30
Spinning09:45 - 10:30
10:00 - 11:00 Body Pump10:00 - 11:00

3-1-5 Shred10:30 - 11:15

Spinning11:00 - 11:45
11:00 - 12:00 Flow Yoga11:00 - 12:00
12:00 - 13:00
13:00 - 14:00 Fit Mums13:00 - 13:45
Sandie
14:00 - 15:00
15:00 - 16:00
16:00 - 17:00
17:00 - 18:00 Abs & Core17:15 - 17:45
Marian


Body Pump17:45 - 18:30

Beginners Cardio18:30 - 19:00

Spinning (Strength)18:30 - 19:15

Body Balance18:45 - 19:30

Body Combat18:45 - 19:30
Luan Le


Aqua Aerobics19:30 - 20:15

Beginners X-Force19:30 - 20:30

Pilates19:30 - 20:30

Box Circuits19:30 - 20:30
Abs & Core17:15 - 17:45
Marian


Bodyrocker Bootcamp17:45 - 18:30

Box Circuits18:00 - 19:00
Sam


Beginners X-Force18:30 - 19:30

Body Pump18:45 - 19:45

Yoga Stretch19:00 - 20:00

Aqua Aerobics19:30 - 20:15

Vinyasa Yoga20:00 - 21:00
Box HIIT17:30 - 18:00

3-1-5 Barre17:45 - 18:30
Marian


3-1-5 Shred18:00 - 18:45
Stella


Zumba18:00 - 19:00

Beginners X-Force18:00 - 19:00

Spinning18:15 - 19:00
Luan Le


Dynamic Yoga Flow18:45 - 19:45

Beginners Cardio19:00 - 19:30
Debbie


Body Combat19:00 - 20:00
Luan Le


Yoga Stretch19:30 - 20:30
Yin & Yang Yoga17:45 - 18:45
18:00 - 19:00 Beginners Cardio18:00 - 18:30

LBT18:00 - 19:00
Sarah


Vinyasa Yoga18:00 - 19:00

Spinning18:15 - 19:00
Luan Le
Spinning18:00 - 18:45

Body Balance18:30 - 19:30
19:00 - 20:00 Meta Fit19:00 - 19:30
Sarah


3-1-5 Barre19:00 - 19:45
20:00 - 21:00
Click on the class name to get additional info

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

Sunday